Naujienos

LKU grupės kredito unijos – bendruomenėms artimos finansų įstaigos

kredito-unija-LKU-finansinės-paslaugos-paskola-kreditas

Jau kurį laiką skiemenuojama finansinių paslaugų prieinamumo problema išlieka aktuali, o bankams uždarant klientų aptarnavimo vietas, labiausiai nukenčia regionų gyventojai. Kredito unijos tęsia bendruomenėms artimų ir pasiekiamų kredito įstaigų politiką, teikdamos visas svarbiausias finansines paslaugas gyventojams, smulkiam ir vidutiniam verslui bei žemės ūkiui.

Svarbiausios finansinės paslaugos po vienu stogu

Naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus kaip vieną iš būdų gerinti finansinių paslaugų prieinamumą Lietuvoje mato kasmet stiprėjantį kredito unijų sektorių. LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas, veikia užtikrindama platų klientų aptarnavimo vietų tinklą didžiuosiuose miestuose ir regionuose.

Kredito unija – kooperatinė bendrovė, kurios nariai gali ne tik naudotis kredito unijų paslaugomis, bet kartu yra ir jos savininkai, galintys dalyvauti kredito unijos valdyme. Šiemet kredito unijos atvėrė galimybė gyventojams tapti jų nariais vos per kelias minutes, naudojantis nuotoline narystės savitarnos sistema.

Olga Vansevičienė bendradarbiavimą su Kėdainių krašto kredito unija pradėjo pasiskolinusi savo daržovių perdirbimo bendrovės „Impelis LT“ plėtrai, o netrukus į kredito uniją perkėlė ir visas asmenines mokėjimo sąskaitas: „Tąkart kreditą verslo plėtrai gavome greitai ir sklandžiai, o šiandien kredito unija yra mano vienintelė finansų įstaiga, kurią drąsiai rekomenduoju ir savo darbuotojams.“

Ilgamečio bendradarbiavimo su kredito unija priežastys, anot O. Vansevičienės, slypi ne tik patraukliuose paslaugų įkainiuose, bet ir šiltame, profesionaliame klientų aptarnavime: „Mes ypatingai vertiname žmogiškąjį ryšį. Į kredito uniją galiu bet kada paskambinti ir sulaukti pagalbos, konsultacijos ar atsakymo į kilusį klausimą“, – pastebi kredito unijos narė.

Taip pat praėjusių metų pabaigoje LKU kredito unijų grupė prisijungė prie bankomatų tinklo „Medus“. Juose LKU debetinių ar kreditinių mokėjimo kortelių turėtojai gali ne tik išgryninti, bet ir įnešti turimas lėšas už dar mažesnius įkainius. Bankomatų „Medus“ šiuo metu yra daugiau nei 150, įskaitant įrengtus mažesniuose miestuose ir miesteliuose.

Kreditas verslui ir jo pradžiai

LKU grupės kredito unijos veikia smulkaus ir vidutinio verslo kreditavimo srityje. Kreditai teikiami apyvartinėms lėšoms papildyti, investicijoms ar projektams vykdyti. Verslininkė Virginija Mirauskienė Šilutės kredito unijos nare tapo prieš daugiau negu 20 metų, sumaniusi įsigyti verslą. „Verslo, kurį tada norėjau įsigyti, savininkui pasakiau, kad neturiu pakankamai lėšų, o jis man patarė kreiptis į kredito uniją“, – pradžią prisimena V. Mirauskienė.

„Esu verslininkė ir dažnai į kredito uniją kreipiuosi ne tik dėl konkrečių paslaugų poreikio, bet ir dėl konsultacijos. Štai visai neseniai su vyru sužinojome apie parduodamą restoraną Klaipėdoje. Pirmiausia, ką padarėme, – kreipėmės į kredito unijos specialistus, kurie mums ir patarė, ir įvertino galimybes pasiskolinti. Dėl tos priežasties, lengvai priėmėme sprendimą pirkti“, – džiaugiasi V. Mirauskienė.

Taip pat grupės kredito unijos, bendradarbiaudamos su partneriais, teikia kreditus su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo arba Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programos (EaSI) garantijomis.

Be kita ko, kredito unijos tarpininkauja teikiant kreditus pagal INVEGA skatinamąją finansinę priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014–2020“. Dėl šių lengvatinių kreditų gali kreiptis norintieji pradėti verslą arba veikiantys iki 1 metų nuo įmonės įregistravimo dienos. Pagal lengvatinę priemonę kreditai teikiami su 3 proc. metinėmis palūkanomis ir iki 25 tūkst. eurų.

Kreditai žemės ūkiui – dar patrauklesnėmis sąlygomis

LKU grupei priklausančios kredito unijos artimai bendradarbiauja su žemės ūkio sektoriumi ir teikia kreditus tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems ūkininkams, žemės ūkio kooperatyvams ir bendrovėms.

Jaunoji ūkininkė, šiandien auginanti 25 sportinius žirgus, Karolina Šalčiūtė prieš kelerius metus kreipėsi į kredito uniją „Prienų taupa“ dėl kredito savo žirgyno plėtrai. Su Europos Sąjungos jaunojo ūkininko parama bei kredito unijos finansavimu, K. Šalčiūtė kartu su seserimi pradėjo maniežo įrengimo darbus, o šiuo metu puoselėja idėjas toliau plėsti arklides, kad šios talpintų dar daugiau veislinių arklių.

„Kredito unija, suteikusi galimybę pasiskolinti lėšų, mums padėjo išplėtoti savo veiklą. Nustebome, kaip lengvai ir sklandžiai pavyko susitvarkyti reikiamus dokumentus, o kas kartą apsilankiusios sulaukdavome malonaus sutikimo ir individualaus dėmesio. Šiandien kredito unijoje turiu ir mokėjimo sąskaitą, kurią naudoju didesniems pinigų pervedimams atlikti“, – pasakoja K. Šalčiūtė.

Dėl kredito galima kreiptis planuojant investicijas žemės ar komercinio turto įsigijimui, fermų ar kitų ūkinių pastatų statybai, technikos ar įrangos pirkimui. Išimtiniais atvejais, atliekant reikšmingas investicijas, pavyzdžiui, įsigyjant žemę, grąžinimo terminas gali siekti iki 15 metų.

Kredito unijos teikia kreditus apyvartinio kapitalo palaikymui su individualiai pritaikytu grąžinimo grafiku arba kredito linija, kurios terminas – iki 5 metų. Taip pat kreditai teikiami su parama iš Nacionalinės mokėjimų agentūros arba garantijomis iš UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo, bei galimi lengvatiniai kreditai pagal skatinamąsias finansines priemones. Dėl tikslesnių kredito sąlygų rekomenduojama kreiptis į artimiausią kredito uniją.

Kreditai ir būtiniems poreikiams, ir svajonėms

LKU grupės kredito unijose gyventojai gali pasiskolinti vartojimui, kad atliktų senai planuotą būsto remontą, įsigytų automobilį ar patenkintų kitus poreikius. Vartojimo kreditai suteikiami iki 14 500 Eur, o įkeitus kilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, automobilį, kredito suma gali siekti iki 30 000 Eur.

Kredito unijos padeda įgyvendinti ir nuosavų namų svajonę. Kreditas būstui įsigyti, statyti ar atnaujinti gali siekti iki 85 proc. įkeičiamo turto vertės. Kreditai suteikiami nuolatines pajamas gaunantiems Lietuvos piliečiams, kurie dirba savo šalyje, užsienyje ar savarankiškai pagal individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą.

Taip pat 2018 m. įsigaliojęs Finansinės paskatos pirmąjį būstą perkančioms jaunoms šeimoms įstatymas atvėrė galimybę gauti subsidiją būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti. Jaunos šeimos, kuriose kiekvienas iš sutuoktinių ar partnerių yra iki 36 metų amžiaus, gali gauti kreditą būstui iki 87 tūkst. eurų. Subsidijos dydis, priklausomai nuo šeimoje augančių vaikų skaičiaus, svyruoja nuo 15 iki 30 proc. visos būsto kredito sumos.

Tiksliausios informacijos apie kredito unijos teikiamas paslaugas teiraukitės artimiausioje LKU grupės kredito unijoje. Kredito unijų kontaktai – https://lku.lt/kredito-unijos/.

Atgal