Naujienos

LKU kredito unijos finansavo 1500 įmonių pagal „Verslumo skatinimo“ programą

Sulig praėjusių metų pabaiga simboliškai užbaigtas ir septynerius metus trukęs „Verslumo skatinimo 2014–2020“ projektas, kuruojamas partnerių UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). LKU grupės kredito unijų konsorciumas per visą projekto laikotarpį suteikė paskolas 1500 jaunų įmonių už bendrą 31 mln. eurų sumą.

Startas naujam verslui

LKU grupės konsorciumas dar 2016-aisiais pradėjo teikti finansavimą jaunam verslui pagal Europos Sąjungos finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020“. Ši priemonė sudarė sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti arba vystyti neseniai pradėtą verslą. Tokiu būdu kredito unijos įnešė ženklų indėlį į verslumo ir savarankiško užimtumo skatinimą, teikiant verslo paskolas ir konsultuojant dėl verslo pradžios ar plėtros.

Verslumo skatinimo fondo tikslas – didinti darbo paklausą, skatinti gyventojų, ypač susiduriančių su sunkumais darbo rinkoje, verslumą.

Per visą finansinės priemonės laikotarpį buvo išduoti daugiau kaip 1500 kreditai, kurių bendra suma – 31 mln. eurų. Aktyviausiai jaunas verslas buvo finansuotas Kauno mieste ir rajone. Čia paskolas gavo daugiau kaip 580 įmonių, o bendra paskolų suma viršijo 11 mln. eurų. Antroje vietoje liko Vilnius, kur suteikta virš 300 paskolų už 5,54 mln. eurų. Tada rikiuojasi kiti didieji Lietuvos miestai – Klaipėda, Panevėžys ir Šiauliai.

Dėl paskolos suteikimo į LKU grupės unijas daugiausia kreipėsi maži šeimos verslai, tokie kaip kepyklėlės ar siuvyklos, taip pat buvo gausu užsiimančių statyba ir remontu, automobilių prekyba ir nuoma, odontologijos, grožio ir maitinimo paslaugų tiekėjų. Nestokota inovatyvių ir netradicinių verslų.

Paskola verslui lengvatinėmis sąlygomis

Sėkmingai vainikavusi „Verslumo skatinimo 2014–2020“ projektą, LKU grupė ragina nepamiršti vis dar aktyvias ir prieinamumą prie finansavimo šaltinių smulkiam verslui lengvinančias priemones. Mat pasiskolinti įmonėms vis dar sunku, ypač jeigu tai jaunas ir mažas verslas. Tai lemia kelios priežastys – įmonės kredito istorijos neturėjimas, mažas pajamų srautas, užstato trūkumas, lėšų stygius investicijoms į plėtrą.

Skatinamoji finansinė priemonė „Atviras kreditų fondas 3“ (AKF3) kredito unijas įgalina įmonėms suteikti finansavimą palankesnėmis sąlygomis, t. y. žemesnėmis nei rinkos kainomis. Šia lengvatine paskola gali pasinaudoti visų dydžių įmonės, įskaitant dar tik besikuriančias ar tas, kurios planuoja stiprinti bei plėsti vykdomą veiklą.

Kita lengvatinė priemonė, kurioje dalyvauja LKU grupės kredito unijos – „Portfelinės garantijos 3“ (PG3). Priemonė skirta palengvinti finansavimo prieinamumą su užstato problemomis susiduriančiam verslui. Pagal PG3 priemonę INVEGA garantuoja 80 % paskolos sumos.

Per šią priemonę INVEGA garantuoja už PG3 dalyvaujančių finansų įstaigų išduodamas paskolas, tokiu būdu palengvindama finansavimo gavimą verslui, kai šis susiduria su nepakankamo ar nepatrauklaus užstato problema.

Dėl lengvatinių priemonių verslui galima kreiptis į bet kurią priemonėje dalyvaujančią LKU kredito uniją. Sąrašą rasite čia.

Atgal