Naujienos

LKU grupė pristato faktoringą verslo klientams. Kas tai ir kada rinktis?

LKU kredito unijų grupė plečia paslaugų spektrą verslo klientams pristatydama vietinio faktoringo paslaugą. Anot grupę prižiūrinčios Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU), faktoringo atsiradimą lėmė verslo klientų lūkesčiai efektyvinti finansines operacijas, ypatingai dėl ilgų apmokėjimo terminų su apyvartinių lėšų trūkumu susiduriančioms įmonėms. Nuo šiol dėl faktoringo paslaugos galima kreiptis į artimiausią LKU grupės uniją.

Kas yra faktoringas?

Faktoringas – tai išankstinio įmonės išrašomų sąskaitų apmokėjimo paslauga. Tokiu būdu įmonės gali gauti apyvartinių lėšų nelaukdamos, kol klientas apmokės išrašytas sąskaitas, ir taip subalansuoti savo piniginius srautus.

„Džiaugiamės pristatydami naują faktoringo paslaugą, kuri atspindi mūsų įsipareigojimą remti finansinius verslo poreikius visoje Lietuvoje“, – sako LCKU Kreditų departamento direktorius Eimantas Valentinas. Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojusi Kredito unijų įstatymo redakcija sudarė galimybes kredito unijoms pradėti teikti šias paslaugas. LKU grupė išgirdusi klientų lūkesčius dėl faktoringo paslaugos atsiradimo ėmėsi jos įgyvendinimo.

„Verslo įmonės dažnai išrašo sąskaitas su atidėtu apmokėjimu, kartais net iki 180 dienų. Praktika rodo, kad pirkėjai dažnai apmoka sąskaitas atidėjimo terminui artėjant link pabaigos. Per šį laikotarpį įmonės gali susidurti su apyvartinių lėšų stygiumi, kurio faktoringo paslauga gali padėti išvengti“, – teigia Eimantas Valentinas.

Kada rinktis faktoringą?

Paskola verslui daugeliui yra geriau pažįstamas finansinis produktas, tačiau pastarasis reikalauja paskolos užtikrinimo priemonių. Tuo tarpu faktoringui nereikia įkeisti nekilnojamą turtą ar kitų užtikrinimo  priemonių.

„Faktoringo paslauga teikiama be užstato, nes tai trumpalaikio finansavimo priemonė“, – tikslina E. Valentinas.

Faktoringo paslauga besinaudojanti įmonė gali būti lankstesnė derėdamasi dėl apmokėjimo terminų su pirkėjais, o tai gali suteikti ir konkurencinį pranašumą. Taip pat faktoringas leidžia disponuoti lėšomis už parduotą produkciją, nors sąskaita dar neapmokėta. Faktoringo lėšos įmonių gali būti naudojamos apyvartiniais tikslais: atsargų pirkimui, darbo užmokesčio apmokėjimui ir kitoms su kasdiene įmonės veikla susijusioms išlaidoms padengti.

Pirkėjui išrašytą sąskaitą faktūrą įmonė perduoda savo kredito unijai ir kredito unija finansuoja sąskaitą iš karto apmokėdama iki 90 procentų visos sumos. Tokia praktika verslui leidžia užtikrinti nuolatinį apyvartinių lėšų srautą, pagerinti įmonės likvidumą ir valdyti savo prekybos partnerių riziką.

„Nesvarbu, ar siekiama optimizuoti pinigų srautus, pagerinti likvidumą ar didinti finansinį lankstumą – kredito unijų teikiama faktoringo paslauga suteiks apčiuopiamą naudą verslui visoje Lietuvoje“, – teigia E. Valentinas. Faktoringo paslauga besidominčios įmonės kviečiamos konsultacijos į artimiausią LKU grupės kredito uniją arba užpildyti faktoringo paraišką internete www.lku.lt.

Atgal