Taupomieji indėliai

LKU kredito unijų grupės narės priima dviejų rūšių taupomuosius indėlius, kurie gali būti papildomi kiekvieną mėnesį, ketvirtį, pusmetį arba kas metus, reguliariais ar nereguliariais įnašais. Galite rinktis tarp Taupomojo indėlio arba Vaiko taupomojo indėlio. Taupomieji indėliai padeda atsakingai pasiruošti kitam gyvenimo etapui, nuolat taupyti ir pasinaudoti kaupiamųjų palūkanų nauda per ilgą laiką. Palūkanos yra kaupiamos ir kiekvieną paskutinę mėnesio dieną pridedamos prie indėlio sumos, tad kitą mėnesį, palūkanos skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Kredito unijose už taupomuosius indėlius suteikiamos palūkanos – vienos didžiausių Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie indėlius Jūsų kredito unijoje.

Lietuvos centrinės kredito unijos narės dalyvauja indėlių draudimo sistemoje. Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

Taupomasis indėlis

Jei norite taupyti nuolat ir skirti dalį atlyginimo ar pajamų taupymui, naudokite taupomuosius indėlius, kurie leidžia pasinaudoti kaupiamųjų palūkanų privalumais. Kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnę naudą gausite. Jei jums prireiks pinigų – daugelyje kredito unijų galėsite atsiimti dalį indėlio nenutraukus esamos sutarties. Skirtingai nuo terminuotojo indėlio, galėsite laisviau naudoti savo lėšas.

Vaiko taupomasis indėlis

Ilgalaikis indėlis, skirtas vaiko ateičiai. Dėl kaupiamųjų palūkanų Jūsų indėlio grąža augs kiekvienais metais, todėl kuo anksčiau pradėsite kaupti savo vaiko ateičiai, tuo didesnę gausite naudą.

Unijų narių vaikams suteikiamos „Maestro“ debetinės kortelės (nuo 7 m. amžiaus), o dalį taupomojo indėlio daugelyje kredito unijų galima kiekvieną mėnesį išgryninti neprarandant palūkanų!* Vaiko indėlis yra skirtas vaikui iki jam sukaks 18 m.

*- Dėl tikslių vaiko indėlių sąlygų kreipkitės į savo kredito uniją.

Kaupiamųjų palūkanų privalumai

Kaupiamosios palūkanos apdovanoja taupančius: kuo anksčiau pradėsite taupyti ir gauti palūkanas už santaupas, tuo didesnę grąžą gausite ateityje. Jei padėsite 10 000 eurų su 1,5 proc. metinėmis palūkanomis, po 3 metų turėsite ne 10 450 eurų (kaip būtų terminuoto indėlio atveju), o 10 459,98 eurus. Nesnauskite – kuo anksčiau pradėsite, tuo saldesni vaisiai lauks ateityje! *

*- pateikiamas orientacinio pobūdžio pavyzdys. Kreipkitės į savo kredito uniją, jei norite sužinoti tikslią indėlio grąžą ir sąlygas.