Naujienos

Mokėjimo kortelių skaitytuvai – nuo šiol ir LKU grupei priklausančių unijų nariams

Kortelių-skaitytuvai-LKU-grupe-kredito-unijos

Pastaraisiais metais specialistai stebi atsiskaitymo už prekes ir paslaugas mokėjimo kortelėmis augimo tendencijas. Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai noriai atsiskaitytų kortelėmis net ir už smulkius pirkinius, tačiau kol kas tokia galimybė šalyje prieinama dar ne visose pardavimo ir paslaugų teikimo vietose. Atliepiant augantį atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis poreikį, LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas ir aptarnaujanti kelias dešimtis tūkstančių ūkininkų ir verslininkų visoje Lietuvoje, pradėjo teikti mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugą, kurią sudaro kortelių skaitytuvų nuoma ir atsiskaitymo duomenų apdorojimas.

Mokėjimo kortelės – patogesnis atsiskaitymo būdas tiek pardavėjams ir paslaugų teikėjams, tiek klientams. Nauja mokėjimo kortelių aptarnavimo paslauga realizuojama kartu su partneriais UAB „EPS LT“ ir „Nets Denmark“. „EPS LT“ nuo šiol rūpinsis LKU kredito unijų grupei priklausančių kredito unijų narių mokėjimo kortelių skaitytuvų paruošimu, mokėjimo operacijų siuntimu, programinės įrangos priežiūra ir teiks pagalbos tarnybos paslaugas. Tuo tarpu „Nets Denmark“ padalinys Lietuvoje apdoros atsiskaitymų duomenis.

„EPS LT“ generalinės direktorės Sonatos Alkimaitės teigimu, bendradarbiavimas su kredito unijomis – abipusiai vertingas: „Mūsų įmonė jau ne vienerius metus teikia paslaugas ne tik prekybos bei degalinių tinklams, bet ir nedidelėms prekybos, paslaugų įmonėmis, individualią veiklą vykdantiems asmenims. Partnerystė su LKU kredito unijų grupe mums atveria galimybes dar labiau išplėsti savo veiklą į regionus, dirbant su partneriais, esančiais arčiausiai savo klientų“, – sako S. Alkimaitė.

Saugesniam, lengvesniam ir patogesniam atsiskaitymo būdui tapus prieinamam, vienas pirmųjų mokėjimo kortelių skaitytuvų buvo įrengtas „Magnus“ kredito unijoje. Tuo tarpu pirmaisiais mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugos naudotojais tapo Alytaus kredito unijos ir Kėdainių krašto kredito unijos nariai, tarp kurių – sporto klubas „Black Gym“.

„Black Gym“ direktorė Sandra Tyrina-Biečienė, pasirašiusi mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugos teikimo sutartį su Kėdainių krašto kredito unija, sako, kad kortelių skaitytuvas jų veikloje – didelis privalumas: „Iki šiol nuomojome mokėjimo kortelių skaitytuvą iš banko ir jau žinome, kad toks įrenginys mums ir mūsų klientams yra patogus bei reikalingas.“

Tyrina-Biečienė neslepia, kad nors mokėjimo kortelių skaitytuvas jos vadovaujamame sporto klube – ne naujiena, tačiau pakeisti šios paslaugos teikėją paskatino patrauklesnis kainos pasiūlymas: „Vis dažniau klientai atsiskaito mokėjimo kortelėmis nei grynaisiais pinigais, todėl ieškojome palankiausių mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugos sąlygų, kurias pasiūlė Kėdainių krašto kredito unija.“

Mokėjimo kortelių skaitytuvų nuomos ir aptarnavimo paslauga teikiama juridiniams asmenims ir privatiems prekybininkams, kurie yra LKU priklausančių kredito unijų nariai ir jose turi sąskaitą. Narių patogumui, priklausomai nuo vykdomos veiklos pobūdžio kredito unijos siūlo išsinuomoti dviejų tipų kortelių skaitytuvus: laisvai pastatomus ir nešiojamus. Taip pat galima pasirašyti tiek trumpalaikės, tiek ilgalaikės mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugos teikimo sutartis, galiojančias nuo kelių dienų ar savaitės, iki daugiau negu vienų metų.

Primename, kad norėdami išsinuomoti mokėjimo kortelių skaitytuvą, turite atvykti į savo kredito uniją, kur reikalinga pateikti prašymus dėl kortelių skaitytuvų nuomos ir mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugų.

LKU kredito unijų grupei priklauso 45 unijos visoje Lietuvoje, kurios teikia visas svarbiausias finansines paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims, ūkininkams, vietos savivaldos institucijoms bei organizacijoms. Tapęs bet kurios LKU priklausančios kredito unijos nariu, asmuo gali atidaryti mokėjimo sąskaitą, vykdyti visas finansines operacijas grynaisiais pinigais ar naudojantis elektroninės bankininkystės sistema „i-Unija“, naudotis unijų išduodamomis kredito ir debeto mokėjimo kortelėmis.

Kredito unijos savo nariams sudaro sąlygas taupyti sudarant terminuotų ir taupomųjų indėlių sutartis, teikia paskolas būstui įsigyti ar atnaujinti, taip pat paskolas su valstybės paskata pirmajam būstui, vartojimo paskolas bei paskolas verslo pradžiai. Kredito unijos aktyviai finansuoja smulkiojo ir vidutinio verslo projektus, jaunas įmones, žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves.

LKU kredito unijų turtas pirmojo pusmečio pabaigoje sudarė 470,61 mln. Eur ir per šešis mėnesius nuo metų pradžios išaugo 14,77 mln. Eur arba 3 proc. Taip pat LKU kredito unijų grupėje nuolat auga klientams suteiktų paskolų apimtis: paskolų portfelio grynoji vertė birželio 30 dieną sudarė 359,81 mln. Eur ir per 2020 metų pirmąjį pusmetį paaugo 11 proc., 34,94 mln. Eur.

Daugiau informacijos apie mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugos teikimą skaitykite čia.

Apie kitas LKU kredito unijų grupės paslaugas – interneto svetainėje www.lku.lt.

Atgal