Naujienos

LKU grupės kredito unijos pratęsė moratoriumus verslui ir gyventojams

LKU-kredito-unijų-grupė-moratoriumai

LKU kredito unijų grupė kartu su Lietuvos bankų asociacijos nariais pratęsė paskolų moratoriumus verslui bei gyventojams iki šių metų kovo 31 d. Tokiu būdu finansų sektorius atsiliepia į nuogąstavimus dėl ateities neapibrėžtumo ir vieningu sprendimu išreiškia solidarumą su visuomene ir valstybe.

Vadovaujantis moratoriumais, kredito unijų nariams, kurie dėl pandemijos patiria finansinių sunkumų, išreiškus pageidavimą gali būti suteikiamas paskolos grąžinimo įmokų mokėjimo atidėjimas. Dėl jo į savo finansinių paslaugų teikėją bus galima kreiptis iki 2021 m. kovo 31 d. Bendras atidėjimo laikotarpis gyventojams pagal pradinį ir atnaujintą moratoriumą, priklausomai nuo įsipareigojimo rūšies, gali sudaryti iki 6–9 mėnesių, įmonėms – iki 6 mėnesių.

Fizinių asmenų moratoriumai galioja pagal jau anksčiau patvirtintas moratoriumo sąlygas ir papilomai:

  • su nekilnojamuoju turtu susijusių kreditų grąžinimo atidėjimo laikotarpis pagal pradinį ir atnaujintą moratoriumą negali viršyti 9 mėnesių;
  • pagal pradinį moratoriumą iki 2020 m. rugsėjo 30 d. pasirašytiems kreditų, susijusių su nekilnojamuoju turtu, mokėjimų grafiko pakeitimams bendra atidėjimų trukmė negali viršyti 9 mėnesių;
  • vartojimo kreditų mokėjimų grafiko pakeitimams bendra atidėjimų trukmė negali viršyti 6 mėnesių.

Juridinių asmenų moratoriumai galioja pagal jau anksčiau patvirtintas moratoriumo sąlygas ir papilomai:

  • pradėta taikyti moratoriumą iki 2021 m. kovo mėn. 31 d. pilna apimtimi, numatant, kad bendras paskolų grąžinimo atidėjimo laikotarpis pagal pradinį ir atnaujintą moratoriumą negali viršyti 6 mėnesių.

Anksčiau patvirtintos moratoriumų sąlygos:

Laikinas kredito įsipareigojimų moratoriumas fiziniams asmenims

Moratoriumas fiziniams asmenims

Moratoriumas verslui

Laikinas kredito įsipareigojimų moratoriumas juridiniams asmenims

Primename, kad moratoriumai nėra taikomi automatiškai, todėl nariai, patyrę finansinių problemų dėl koronaviruso situacijos – pavyzdžiui, sumažėjus atlyginimui, netekus pajamų šaltinio, reikšmingai kritus apyvartai, – turėtų neatidėliodami kreiptis į savo kredito uniją ir pasikonsultuoti dėl patiriamų finansinių sunkumų. Kredito unijos darbuotojai suteiks visą reikalingą informaciją apie moratoriumus ir padės rasti tinkamiausią sprendimą.

LKU grupės kredito unijų kontaktus rasite nuorodoje.

Atgal