Naujienos

Laikraštis „Galvė“: Kredito unija „Neris“ skiria dėmesį ir laiką kiekvienam klientui

Nors bankai iš Trakų traukiasi, finansinių paslaugų teikėjų gyventojai nepritrūks. Dar vasaros pabaigoje Trakų centre duris atvėrusi kredito unija „Neris“ jau spėjo suburti klientų ratą, kasdien sulaukia daugybės skambučių ir klausimų, gyventojai užsuka ir gyvai pasikalbėti.

Apie įsikūrimą Trakuose ir kredito unijos „Neris“ veiklą vietos laikraštis „Galvė“ kalbasi su unijos vadove Kristina Pavliukianec.

– Kodėl pasirinkote Trakus?

– Nors šiais laikais daug ką įprasta atlikti internetu, klausimus, susijusius su pinigais, žmonėms vis dar atrodo patikimiau tvarkyti asmeniškai susitikus su specialistu. Sprendimą atidaryti nutolusią kasą Trakuose priėmėme norėdami pasiekti daugiau klientų Vilniaus rajone, ne tik pačiame Vilniuje. Dabar, kai atidarėme savo skyrių – nutolusią kasą Trakuose, esame dar lengviau pasiekiami.

– Kuo kredito unija skiriasi nuo banko?

– Kredito unija yra kooperatinė bendrovė ir teikia paslaugas savo nariams. Norint gauti paskolą ar pasidėti indėlį kredito unijoje, pirmiausiai reikia tapti nariu. Narystė sudaroma įnešus pajų. Tai yra lyg narystės mokestis, tačiau jį atgaunate, jeigu savo narystę unijoje nutraukiate.

Taip pat narystė suteikia teisę dalyvauti unijos veikloje. Kasmet rengiami visuotiniai narių susirinkimai, kurių metu kiekvienas narys turi balso teisę ir tokiu būdu dalyvauja priimant unijai svarbius sprendimus. Kitaip tariant – esate ne tik klientas, bet ir dalyvis.

– Kokie kredito unijos privalumai palyginti su banku? Kokias papildomas paslaugas žmogus čia gali gauti?

– Unijoje galima gauti tokias pat paslaugas, kaip ir banke: būsto paskolas, vartojimo kreditus, taip pat atlikti grynųjų pinigų operacijas. Kai kurie unijos įkainiai, pavyzdžiui, grynųjų pinigų operacijų, yra netgi mažesni.

Mūsų privalumas – visada ieškome geriausių sprendimų asmenims, kurių situacija yra nestandartinė. Pavyzdžiui, jeigu asmuo gyvena ir dirba užsienyje, pajamos yra nepastovios, nes dirbama pagal individualią veiklą, arba yra vyresnio amžiaus.

Didelis mūsų pranašumas – mokamos palūkanos už indėlius. Jos yra vienos didžiausių ir išmokamos patraukliomis sąlygomis. Šiuo metu unijoje galima pasidėti terminuotąjį arba taupomąjį indėlį. Pirmasis labiau tinkamas tiems, kurie gali ilgesniam laikui padėti didesnę pinigų sumą ir taip uždirbti aukštesnes palūkanas, o antrasis – tiems, kurie nori kas tam tikrą laiko tarpą įnešti pinigus į sąskaitą, o prireikus – atsiimti, tačiau kol pinigai indėlio sąskaitoje – jie uždirba palūkanas.

Kokiomis elektroninėmis paslaugomis gali naudotis kredito unijos klientai?

– Kredito unijos klientai naudojasi elektronine bankininkyste „i-Unija“, prie kurios galima prisijungti per unijos interneto svetainę nerieskreditai.lt Jeigu jau esate unijos narys, internetu galite kreiptis dėl paskolos, atlikti mokėjimus, o taip pat – pasidėti indėlį. Beje, jeigu indėlį dėsite internetu, palūkanos papildomai padidės + 0.1 proc.

– Ar išduodate ir mokėjimo korteles?

– Sąskaitos turėjimas unijoje – ne tik patogu, bet ir praktiška. Atlyginimą, stipendiją, pensiją, socialines išmokas ir kitas lėšas saugiai laikykite savo unijos sąskaitoje, o nusiimti ar atlikti mokėjimą parduotuvėje ar internete galite su mokėjimo kortele. Savo klientams siūlome ir debetinę, ir kreditinę korteles. Su kredito unijos „Neris“ kortele pinigus vienodomis sąlygomis galėsite išsigryninti visuose Lietuvos bankomatuose, nepriklausomai nuo to, kuriam bankui ar tinklui jie priklauso, taip pat ir „Perlo“ terminaluose. „Perlo“ terminale galite pinigus ir įnešti į unijos sąskaitą.

Kreditinės kortelės turėtojai atsiskaitymui gali naudoti nuosavas lėšas arba suteiktą kredito limitą. Patrauklu dar ir tai, kad už nepanaudotą kredito limitą palūkanų mokėti nereikia. Be to, jeigu turite unijos kredito kortelę, jums nemokamai priklauso ir kelionių draudimas, į kurį įeina medicininių išlaidų, civilinės atsakomybės ir nelaimingų atsitikimų išlaidų kompensavimas. Du zuikiai vienu šūviu.

– Ar paslaugas teikiate tik gyventojams?

– Paslaugas teikiame ir verslui. Kredito unijoje „Neris“ galima ne tik tvarkyti kasdienius finansinius reikalus, bet ir kreiptis dėl kredito linijos apyvartinėms lėšoms, paskolų investicijoms, žemės ūkiui. Intensyviai bendradarbiaujame su INVEGA bei Verslumo skatinimo fondu – tai itin geros galimybės startuojančiam verslui.

Ką dar reikėtų priminti besidomintiems kredito unijos paslaugomis?

– Kredito unija „Neris“ yra Lietuvos centrinės kredito unijos narė, kuri savo veiklą griežtai ir atidžiai prižiūri – kas savaitę vyksta valdybos susirinkimai ir paskolų komiteto posėdžiai, kurių metu aptariami veiklos rezultatai, teisinės aktualijos, analizuojami Lietuvos centrinės kredito unijos reikalavimai ir rekomendacijos, priimami paskolų išdavimo sprendimai.

Taip pat noriu akcentuoti, kad mūsų kredito unijoje tvarkyti finansinius reikalus ne tik patogu, bet ir saugu. Jūsų indėliai iki 100 tūkst. eurų yra draudžiami valstybės. Galbūt vertėtų paminėti, kad Trakuose unijos kasoje galima sumokėti ir komunalinius mokesčius – tai aktualu senjorams, kurie labiau linkę tokius reikalus tvarkyti asmeniškai su unijos darbuotoju.  Ypač norėtume, kad į mus dėmesį atkreiptų jaunos šeimos. Primename, kad šiuo metu tie, kas ketina įsigyti pirmąjį būstą, gali gauti didelę valstybės paramą.

Planuojame nuo kitų metų teikti seifų nuomos paslaugą, tad pas mus galėsite saugoti savo vertingus daiktus.

Atgal