Naujienos

Kredito unija „Sūduvos parama“: ir verslas, ir socialinis partneris

kredito-unija-sūdūvos-parama-socialinis-partneris-lku

Kazlų Rūdoje įsikūrusi bendrovė „Rimti projektai“ aplinkotvarkos ir laistymo sistemų įrengimo darbus dažniausiai atlieka Kaune arba Vilniuje, tačiau kartais sulaukia siūlymų dirbti ir užsienyje. Vienu įdomesnių projektų bendrovės savininkas ir vadovas Vytenis Gervinskas vadina aplinkos tvarkymą Lietuvos ambasadoje Prahoje.

Pastaruoju metu įmonė įsigijo technikos, leidžiančios žymiai paspartinti kai kuriuos procesus,  įdarbino keletą papildomų specialistų. Investicijoms reikalingų lėšų V. Gervinskas, pagal paramos jaunam verslui finansuoti skirtą programą, pasiskolino Marijampolėje veikiančioje kredito unijoje „Sūduvos parama“.

„Unijų verslo modelis – kiek kitoks nei banke. Norėdamas gauti paskolą, turi tapti unijos nariu, paskolos galima kreiptis tik į savo mieste ar su juo besiribojančiose savivaldybėse veikiančią uniją. Kita vertus, klientas gali dalyvauti unijos veikloje, pavyzdžiui, balsuoti priimant sprendimus, o unija geriau jaučia kliento poreikius“, – atvirauja Vytenis.

Veiklos pradžioje jis turėjo skirti nemažai laiko verslo planui parengti, įvairiems formalumams, tačiau šiuose reikaluose sulaukė išskirtinio „Sūduvos paramos“ darbuotojų dėmesio ir pagalbos. Anot jo, kredito unijos yra lankstesnės ir dėmesingesnės klientui nei bankai, nes pastaruosiuose pradedančiam verslui, neturinčiam kredito istorijos ar didelės vertės užstato, pasiskolinti lėšų gerokai sunkiau. „Žinoma, nereikia tikėtis, kad unijoje pinigai skolinami „už gražias akis“ – šios įstaigos specialistai taip pat kruopščiai vertina kliento mokumą, jo galimybes grąžinti paskolą, tačiau turintys gerų idėjų ir nebijantys darbo turi gerų galimybių gauti kreditą“, – teigia V. Gervinskas.

Prieš kiek daugiau nei porą metų natūralios kosmetikos verslą įkūrusi Rūta Gvazdaitienė sostinės šurmulį iškeitė į kur kas ramesnę Marijampolę. Pasak mažosios bendrijos  (MB) „Kosmetikos laboratorija“ bendraturtės, Vilniuje dirbusios natūralią kosmetiką gaminančioje įmonėje, persikrausčiusi į Sūduvos sostinę ji neturėjo aiškaus plano imtis nuosavo verslo, tačiau moterį  sudomino siūlymas kreiptis paramos į verslumo skatinimo fondą. R. Gvazdaitienė taip ir padarė.

„Kai gavome fondo subsidiją – formalumai truko ilgiau nei metus, įmonė  jau veikė, tačiau mūsų srityje labai daug investicijų ir pastangų reikia sertifikuoti produktus, rengti dokumentus, išsirūpinti atitinkamus leidimus. Tam ir panaudojome „Sūduvos paramos“ paskolintas lėšas“,- pasakoja Rūta.

Anot jos, paramos teikimo taisyklės buvo tokios, kad nuo pat pradžių unija tapo MB verslo partnere. „Visos paramos lėšos mus pasiekia per uniją, su ja turime derinti svarbiausius veiksmus. Mums, ką tik pradėjusiems verslą ir neturintiems nei didelio įkeičiamo turto, nei kredito istorijos, šis bendradarbiavimas leido plėtoti verslą“, – kalba R. Gvazdaitienė, pabrėždama, kad būtina tokio bendradarbiavimo sąlyga yra tarpusavio pasitikėjimas.

„Sūduvos parama“ yra antroji seniausia Lietuvoje veikianti kooperatinė finansų institucija, ateinančių metų vasarį minėsianti 24 – ąsias įsikūrimo metines. Kaip ir daugelis kitų,  Marijampolės kredito unija daugiausiai finansuoja ūkininkus (jiems išduotų paskolų suma yra kiek mažesnė nei pusė  2,8 mln. eurų siekiančio paskolų portfelio), tačiau auga verslo paskolų portfelis, prie unijos prisijungiantys nariai skolinasi būstui įsigyti, kitiems asmeninio vartojimo poreikiams.

„Lyginant su bankais, mes išsiskiriame betarpišku bendravimu su klientu, sugebame įsiklausyti į jo problemas ir pasiūlyti tinkamą sprendimą“,- sako „Sūduvos paramos“ administracijos vadovė Reda Damanskienė.

„Sūduvos paramos” kolektyvas (iš kairės): paskolų vadybininkė Jolita Matukaitienė, vyriausioji paskolų vadybininkė Elė Kuprienė, sąskaitų vadybininkė Birutė Gaponovienė, administracijos vadovė Reda Damanskienė

Jos teigimu, kredito unija ne tik verslas, bet ir  didžiulė socialinė misija bei atsakomybė. Įstaigos specialistai atsižvelgia į kliento lūkesčius, bet tuo pačiu siekia apsaugoti jį nuo per didelių rizikų, patardami, kaip rasti priimtiną išeitį iš bet kokios gyvenimiškos situacijos.

„Ne paslaptis, kad kredito unijos gali pasiūlyti lankstesnes sąlygas besikreipiantiems būsto paskolos emigrantams, taip pat žmonėms, dirbantiems su verslo liudijimais, – sako „Sūduvos paramos“ vadovė. – Galbūt esame per maži didžiosioms miesto įmonėms, tačiau kiekvienoje sveikoje ekonomikoje didelę dalį pridėtinės vertės sukuria mažosios ar vidutinės įmonės. Sudarydami sąlygas steigtis naujiems verslams tuo pat metu prisidedame ir prie savo miesto bei regiono gerovės.

Rūta Gvazdaitienė patenkinta bendradarbiavimu su kredito unija

Atgal