Naujienos

Ketvirtoji kalėdinė gerumo akcija: dėmesys intelekto negalią turintiems žmonėms

spalvingos kalėdinės kojinės su briedžiu

Šventinis laikotarpis – dar viena proga stabtelėti, kad skirtume dėmesį tiems, kam reikalinga pagalba ar moralinė parama. LKU grupė su Lietuvos centrine kredito unija (LCKU) priešakyje ketvirtus metus iš eilės tęsia kalėdinę gerumo akciją. Kasmet atsigręžiame į vis kitą organizaciją ir asmenų grupę, o šiemet gerumas kalėdinėse kojinėse pasiekė intelekto negalią turinčius žmones.

Rankų darbo gaminiai virto dovanomis

LCKU inicijuoja kalėdinę gerumo kampaniją, kuria siekiama skleisti žinią, kad tikroji švenčių magija slypi žmogiškajame ryšyje. Gerumu dalintis gera ir tai užkrečia – štai kodėl akcija skaičiuoja ketverius metus.

Šiemet atsigręžėme į asmenis su intelekto negalia. Kauno „Arkos“ bendruomenė – tai dienos užimtumo ir darbo centras, kur žmogus su negalia per bendrystę su draugu atranda jam patinkantį užimtumą. Čia „bičiuliais“ vadinami dirbtuvių dalyviai savo rankomis kuria mažus stebuklus.

„Bičiuliai“ gamina žvakes, keramikos gaminius, velia iš vilnos, o savo darbelius realizuoja bažnyčiose, knygynuose, parduotuvėse, kur žmonės juos galėtų įsigyti. Tokia veikla prisideda plėtojant jų socialinius, savarankiškumo ir darbinius įgūdžius, lengvinančius integracijos į visuomenę pilnatvę.

LKU grupė išreiškė palaikymą įsigydama bendruomenės narių gamintą produkciją – žvakes iš perdirbtų žaliavų kartu su keramikinėmis saldaininėmis. Dovanas kartu su lydinčia šildančia žinute įteiktos socialiniams partneriams ir kredito unijoms. Tikime, kad šis žingsnis ir kartu skirta finansinė parama prisidės plėtojant prasmingą centro veiklą Kauno mieste.

Atvirlaiškiai – socialinių dirbtuvių dalyvių kūrybos vaisiai

Šiemet ypatinga užduotis – kalėdinio atvirlaiškio kūrimas – teko Pal. J. Matulaičio centro socialinėms dirbtuvėms. Šiame centre, panašiai kaip ir „Arkos“ bendruomenėje, žmonės su intelekto sutrikimais gamina, kuria ir realizuoja rankų darbo gaminius.

Šios bendruomenės nariai nupiešė ir vėliau skaitmenizavo kalėdinius atvirlaiškius, kurie Lietuvos centrinės kredito unijos ir LKU grupės vardu elektroniniu būdu pasieks mūsų draugus Lietuvoje ir užsienyje. Jame atvaizduotas ketvirtus metus kalėdiniu laikotarpiu LKU grupę lydintis simbolis – kalėdinės kojinės.

spalvingų kalėdinių kojinių su rožiniu briedžiu poros piešinys
©El. atvirutės autoriai – Pal. J. Matulaičio centro socialinių dirbtuvių dalyviai

Socialinių dirbtuvių dėka žmonės su intelekto negalia gali patirti ryšį ir bendrystę su kitais, pažinti naujas veiklas ir tobulinti savo įgūdžius. Paremdami socialinių dirbtuvių veiklą galime prisidėti prie lengvesnės žmonių su negalia integracijos į kasdienį socialinį bei profesinį gyvenimą.

Nepritekliuje gyvenantiems vaikams

Gerumas neturi ribų, todėl Lietuvos centrinės kredito unijos darbuotojai savo iniciatyva trečius metus iš eilės renka šventinę paramą nepritekliuje gyvenantiems vaikams. Bendradarbiaudami su SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centru už darbuotojų surinktas lėšas mažiesiems pagal jų pačių sugalvotas svajones buvo nupirktos dvi magnetinės lentos, LEGO konstruktoriai, šaliko ir kepurės komplektas bei karoliukų vėrimo rinkinys.

Kalėdos skatina pajusti dėkingumą už tai, ką turime – už namus, už artimuosius, maistą bei draugystę. Kartu tai metas dalintis su kitais ir prisiminti, kad gerumas turi galią keisti pasaulį. AČIŪ visiems prisidėjusiems, kad šiųmetis gerumas pasiektų tuos, kuriems to reikia.

Linkime prasmingų ir jaukių šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų!

Atgal