Naujienos

Išrasti dviratį galima ir XXI amžiuje

lku-kredito-unijų-grupė-išrasti-dviratį-galima-XXI-amžiuje

Karolis Atkočiūnas ir Rokas Zabulionis – dviračių entuziastai, kartu su savo šeimomis įkūrę elektrinių dviračių verslą. Prekės ženklo „ZBIKE“ savininkai, pasakoja, kad ši transporto priemonė ir jos gamybos technologija – pirmoji tokia pasaulyje, o skrieti jų kurtu dviračiu galima net iki 100 km/h greičiu ir be jokių rūpesčių nuvažiuoti iš Kauno į Vilnių ir atgal. Vyrų verslas griauna mitus ir užtikrintai veržiasi į Lietuvos ir užsienio rinką – ekologišką transporto priemonę renkasi ir ekstremalių pojūčių mėgėjai, ir judriu mažųjų atžalų laisvalaikiu besirūpinantys tėvai.

Kaip prasidėjo elektrinių dviračių verslas?

Rokas. Nuo pat mažens stebėjau savo tėčio Šarūno darbus ir idėjas, turėjau galimybę pats prie jų prisidėti. Labai vertinu jo turimą patirtį versle, gamyboje ir kūryboje, jis ir sugalvojo sukurti „ZBIKE“ elektrinius dviračius. Idėja netruko tapti realybe – pradėjome gaminti ypatingo kruopštumo ir pastangų reikalaujančius, anglies pluošto ir stiklo kompozito rėmus. Gamybos proceso specifika ir tikslumas yra ypatingai svarbūs, tad šiuo metu net nesvarstome galimybės užsakyti gamybos kitur ir atskleisti savo „virtuvės“ paslapčių.

Iki šiol viską darome patys: nuo pat idėjos ir brėžinio, iki realaus, iki 100 km/h  greičiu skriejančio elektrinio dviračio, kuris po vieno įkrovimo gali nuvažiuoti net 220 km. Ėmėme domėtis, kaip pirmuosius pagamintus dviračius ištestuoti – norėjome sužinoti jų galimybes, ieškojome būdų parduoti.

Karolis. Apie Šarūno ir Roko gaminamus elektrinius dviračius sužinojo mano tėtis ir parodė juos man. Dviračiai atrodė labai kietai, tačiau iš pradžių naujoves, kaip ir daugelis žmonių, vertinau skeptiškai. Juk tai vis tiek – dviratis! Tuo metu gyvenau Norvegijoje, turėjau galimybių ištestuoti elektrinio dviračio galimybes ir, visgi, nutarėme įsitraukti: nusipirkome iš Šarūno kelis dviračius ir pradėjome vystyti atskirą prekės ženklą.

Elektrinis dviratis yra labai galinga transporto ir sporto priemonė, turime nekasdieniškų jo panaudojimo idėjų ir vieną konkretų slaptą projektą, dėl kurio prireikė sutelkti jėgas. Tad subūrėme abi šeimas ir taip praėjusių metų gruodį gimė UAB „Elektrociklas“.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdami verslą?

Verslas prasidėjo nuo abiejų šeimų asmeninių lėšų, o didelių investuotojų neieškojome sąmoningai, nenorėdami prarasti verslo kontrolės ir krypties.

Mums augti padėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). Per kredito uniją pasiėmėme „Invega“ administruojamą lengvatinę paskolą „Verslumo skatinimas 2014–2020“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Jai „Invega“ dar suteikė ir 80 proc. garantiją. Kartu su šia paskola, gavome galimybę pasinaudoti priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, pagal kurią gauname 75 proc. darbuotojams mokamo darbo užmokesčio kompensaciją.

Nenorime paleisti savo paukščio – ketiname auginti ir plėsti verslą savo pastangomis, tad galimybės pasinaudoti finansinėmis priemonėmis, neprarandant savarankiškumo, mūsų atveju, buvo itin aktualios.

Kas dažniausiai perką jūsų produkciją? Ar esate atpažįstami užsienyje?

Šiuo metu galime pasiūlyti kelis elektrinių dviračių modelius, su kaupu išpildančius ir tradicinius mėgėjų, ir greičio bei galios entuziastų poreikius. Vienas mūsų dviračio modelis yra labai galingas, patogiai valdomas ir puikiai tinka adrenalino fanatikams. Kitas – žymiai silpnesnis ir lengvesnis – ant jo atsisėdęs iš tiesų jautiesi kaip ant dviračio. Yra žmonių, kurie šį modelį perka netgi vaikams, tereikia tiesiog uždėti mažesnius ratus. Tikimės, kad mūsų klientai, net ir vairuodami galingus dviračius, yra protingi ir atsargūs žmonės, nelaksto ir nepažeidinėja taisyklių.

Kol kas „ZBIKE“ prekės ženklas nėra plačiai žinomas Lietuvoje, tačiau turime planų tai pakeisti. Jau pradėjome dalyvauti įvairiose parodose, investuojame į reklamą. Pirkėjų, žinoma, yra ne vienas, tačiau žvalgomės ir į užsienio rinkas.

Mūsų dviračių kainos nėra mažos, bet šiame kainų segmente mes vis tiek galime pasiūlyti daug daugiau nei konkurentai – tiesiog todėl, kad norime ateiti į rinką su labai kokybiška preke, geresne nei gali pasiūlyti čekai ar ispanai.

Kokiomis vertybėmis vadovaujatės versle? Kuo esate išskirtiniai?

Karolis. Turime pirmąjį pasaulyje dviračiuose naudojamą skysčiu aušinamą elektros variklį. Niekas pasaulyje neturi tam atitikmens. Žinoma, pramonėje ir elektromobiliuose egzistuoja skysčiu aušinami elektros varikliai, bet dar niekas to nepritaikė dviračiams. Tai mūsų pačių kartu su partneriais sukurta, unikali sistema ir mes toliau ją tobuliname. Taip pat patys gaminame akumuliatorius, renkamės aukštesnės klasės komponentus nei įprasta rinkoje.

Rokas. Pirmąjį modelį testavome penkerius metus, kol supratome, kad galime paleisti jį į rinką. Galėjome tą padaryti jau po pirmųjų metų, bet siekėme tobulybės. Žinoma, keli žmonės įsigijo prototipus, tačiau žinodami, ką perka. Kokybė yra svarbiausias dalykas visose srityse. Visada labiausiai pasigendu kokybės pirkdamas įvairias užsienio gamintojų prekes, tad darome viską, kad nusipirkęs mūsų prekę, žmogus nesiskųstų ir kad ji būtų geriausia, kokia gali būti.

 

 

Daugiau informacijos apie ES finansinę priemonę, rasite šioje nuorodoje:

https://lku.lt/fiziniams-asmenims/kreditas-verslo-pradziai/

Straipsnį parengė: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA):

http://pradekdirbtisau.lt/sekmes-istorijos/35/israsti-dvirati-galima-ir-xxi-amziuje:220

Atgal