Naujienos

Eimantas Stanionis: neplanuoti įvykiai grūdina mano kovotojo charakterį

LKU kredito unijų grupė nuolat reiškia palaikymą įvairių sporto šakų atstovams, garsinantiems mūsų šalies vardą. Šį kartą grupė prisideda prie boksininko ir pasaulio čempiono Eimanto Stanionio svarbiausios karjeros kovos. Jau liepos 8 d. E. Stanionis, WBA reguliarusis pasaulio čempionas, gins savo titulą prieš Vergilą Ortizą jaunesnįjį. Kova vyks San Antonijuje, Teksase.

Tiesa, priešininkų dvikova buvo atidėta net du kartus: pirmąkart dėl Eimantui prireikusios skubios apendicito operacijos, antrąkart – dėl V. Ortizo sveikatos problemų, kurias sukėlė ilgalaikės COVID-19 pasekmės. Su Eimantu kalbamės apie boksą ir pasiruošimą reikšmingai kovai.

– Eimantai, kada supratai, kad boksas yra ta sritis, kurioje nori siekti aukštumų?

– Su boksu susipažinau labai anksti, dar lankydamas Kudo (hibridinis kovos menas, aut. pastaba) treniruotes, o visai į boksą pasukau sulaukęs 13-os pas trenerį Vidą Bružą. Tada ir supratau, kad boksas yra mano siekiamybė, kad noriu būti geriausias pasaulyje ir kad savo profesijos niekada nekeisiu.

– Kas buvo sudėtingiausia ruošiantis kovai prieš Vergilą Ortizą?

– Sunkiausia pasiruošimo dalis – būvimas Jungtinėse Amerikos Valstijose be šeimos, be namų ir be lietuviškos medicinos, kurios sistema man yra priimtina ir suprantama. Tai yra tie dalykai, be kurių tvarkytis yra sunkiausia pasiruošimo dalis.

– Tavo nuomone, kokiomis asmeninėmis savybėmis turi pasižymėti boksininkas? Juo gimstama ar galima ir tapti?

– Mano nuomonė yra paprasta ir aiški – boksininku yra tampama. Geras boksininkas turi turėti aiškų tikslą ir būti pasiryžęs daug bei sunkiai dirbti, kad jį pasiektų. Tik tai gali atvesti į aukštumas bokse.

– Kova, turėjusi įvykti šių metų balandį, buvo atšaukta dėl priešininko sveikatos problemų. Kokios mintys apėmė sužinojus nemalonią naujieną?

– Atšaukus kovą mintys buvo sunkios, vyravo didžiulė nežinomybė, ar man bus duotas kitas oponentas. Aiškumo laukimas buvo varginantis, tačiau tikiu, kad neplanuoti įvykiai, kurie pasisuka kita linkme, grūdina mano kovotojo charakterį. Visus šiuos nepalankiai susiklosčiusius įvykius priėmiau kaip man siunčiamus išbandymus, kuriuos paverčiau į dar didesnę motyvaciją ruošiantis manęs laukiančiai kovai.

– Ar jauti tautiečių palaikymą būdamas JAV?

– Sulaukiu begalinio palaikymo! Žinutės, komentarai, straipsniai – viską matau ir labai vertinu mane karštai palaikančius žmones bei visą lietuvių tautą! Ir nors Lietuvoje profesionalus boksas dar nėra populiarus, tikiuosi, kad mano pasiekiamai prisidės populiarinant šią sporto šaką. Mano viena didžiausių svajonių – kovoti pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje Kaune, mano gimtajame mieste.

Papildyta 2023-07-06

Liepos 8-ąją turėjusi vykti kova buvo atšaukta dėl priešininko V. Ortizo pablogėjusios sveikatos būklės. Pastarasis prarado privalomojo varžovo statusą ir E. Stanionis gali pradėti naujojo varžovo paieškas. Kas taps naujuoju Eimanto varžovu ir kada vyks kova – kol kas nėra žinoma.

Atgal