07/04 

Liepos 1 d. Kelmės kredito unija atšventė savo 20-ies metų jubiliejų. Ilgas gyvavimas, patikimumas ir brandi veikla – tai trys dėmenys, kuriais šiandien gali didžiuotis viena stipriausių ir konkurencingiausių finansų rinkos dalyvių Kelmės rajone.

Stabili ir patikimai veikianti finansinė institucija

Kelmės kredito unija vienija ne tik Kelmės, bet ir besiribojančių rajoninių Raseinių, Radviliškio, Tauragės, Telšių, Šiaulių ir Šilalės savivaldybių gyventojus. Unijos nariai aptarnaujami pagrindinėje buveinėje Kelmėje ir nutolusioje kasoje Tytuvėnuose, taip pat – internetu, naudojant – i-Unija internetinės bankininkystės platformą. Šiandien šios kooperatinės finansinės institucijos aktyvai siekia 7,3 mln. Eurų.

Pagrindinis unijos veiklos tikslas – tenkinti savo narių ūkinius ir socialinius poreikius, tad unijos veikla gerai atspindi Žemaitijos regiono gyvenimą, nariai kreipiasi dėl kreditų būsto remontui, namų ūkių tvarkymui, tradiciškai – ypač aktyvūs ūkininkai, dažnai besiskolinantys pavasarį, kuomet paskoloms taikomi specialūs pasiūlymai.

Kaip ir kitos unijos, Kelmės kredito unija yra savarankiška, nepriklausoma ir turinti savivaldos teisę. Tai jai suteikia esminį skirtumą, palyginti su regionuose veikiančiais bankų filialais, ne tik nevykdančiais savarankiškos veiklos regionuose, todėl negalinčiais pritaikyti savo teikiamų paslaugų individualiems konkretaus regiono vartotojų poreikiams, bet ir negalinčiais lanksčiai bei greitai spręsti su jų finansavimu susijusių sprendimų. Per du savo veiklos dešimtmečius Kelmės kredito unija tapo bendruomeninio banko pavyzdžiu. Vienydama verslo klientus, ūkininkus ir fizinius asmenis Kelmės kredito unija yra aktyviai valdoma visų unijos narių, kurie tuo pat metu yra ir unijos klientai, ir bendrasavininkai.

Dar 2011 m. Kelmės kredito unija gavo garbingą Metų kredito unijos apdovanojimą už pažangią ir atsakingą veiklą. Kaip pasakoja unijos administracijos vadovė Oksana Beržanskytė, toks garbingo vardo suteikimas buvo bendras unijos vadovybės kolektyvo ir unijos narių nuopelnas. „Pati administracijos vadove tapau 2007 m. ir su nedidele pertrauka ja dirbu iki šiol. 2011 m. buvau išrinkta ir valdybos nare. Sunkiausia šiame darbe buvo inicijuoti mūsų unijai ir visai kredito unijų sistemai reikalingus esminius pokyčius. Besikeičiant laikams ir gyventojų poreikiams – turime keistis ir mes. Vertindama savo darbo patirtį galiu pasidžiaugti vieningos komandos stiprybe – visi turime bendrą tikslą ir jo nuosekliai siekiame,“ – teigia O. Beržanskytė.

Unija – neatsiejama bendruomenės gyvenimo dalis

Viena iš Kelmės unijos vertybių – savanoriškas darbas ir visuomeniniai projektai, orientuoti į bendruomenės gerovę. Unija yra aktyvi regiono bendruomenės narė, remianti įvairius renginius: Žemdirbio šventę, Verslo dienas, kaimo bendruomenių šventes; dalyvaudama Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupėje. Pasak O. Beržanskytės, Kredito unijos misija – teikti finansines paslaugas savo bendruomenėms: „Jau trečius metus bendradarbiaujame su Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos moksleiviais, remdami Ekonomikos žinių konkursą. Šiemet unijai švenčiant 20-ties metų veiklos jubiliejų, nusprendėme tapti pagrindiniu Kelmės miesto šventės „Kelmės ratas“ rėmėju, ir padovanoti gražią šventę Kelmės miesto bei rajono gyventojams. Tuo siekiame parodyti, jog unijos veiklai labai svarbi vietos bendruomenė, jos narių poreikiai ir tarnavimas jiems“,- sakė Kelmės kredito unijos administracijos vadovė.

Klientų pasitikėjimas – veiklos ilgaamžiškumo garantija

Šiandien Kelmės kredito unija vienija daugiau kaip 2,7 tūkst. narių. Kai kurie iš jų – kartu jau 20 metų. Visgi, narystės trukmė nariams jokių papildomų teisių nesuteikia. Visi unijos nariai – vienodai svarbūs. Kaip sako O. Beržanskytė, unijos nariai yra atsakingi ir apdairūs žmonės, kurie renkasi neskubėdami ir ieško geriausio pasiūlymo. Per eilę metų susiformavęs pasitikėjimas ir esamų narių rekomendacijos vieni kitiems palaipsniui sukūrė stiprią unijos bendruomenę. Klientų rate daugumą sudaro vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonės, tačiau pastaruoju metu Kelmės kredito unija sulaukia vis daugiau verslaus ir aktyvaus jaunimo. „Klientai pasitiki mūsų veikla, nes jaučia išskirtines sąlygas ir mūsų rodomą dėmesį jiems. Bendruomeniškumas ir rūpinimasis savo krašto žmonėmis yra pagrindinis unijos veiklos variklis, todėl esame lankstūs ir dėmesingi”,- sako O. Beržanskytė. Jai pritaria ir Kelmės kredito unijos valdybos pirmininkas, ŽŪB „Kerkasiai“ vadovas Ildefonsas Petkevičius, kuris dalyvavo unijos steigime ir likęs jos nariu visą jos gyvavimo laikotarpį. Kalbėdamas apie bendruomeninį unijos narių ryšį, jis pabrėžia narių tarpusavio pagalbą, o taip pat nematomą ryšį tarp darbuotojų ir unijos klientų, kuris buvo sukurtas per sėkmingus 20 gyvavimo metų: „Svarbiausia – kad klientai mumis pasitikėtų, o tai galima įrodyti tik atsakingai vykdant savo veiklą, atsižvelgiant į klientų pageidavimus, norus ir lūkesčius,”- sako jis. 20-ies metų gyvavimo paslaptis – unijos nariai, klientai ir darbuotojai, kurie nuolat stengiasi, kad į uniją atėję žmonės jaustųsi savi ir reikalingi. Kelmės kredito unijos vadovybė dėkoja visiems, kurie buvo ir yra šalia, kurie palaiko lietuviško kapitalo kredito įstaigą ir linki unijai gyvuoti dar daug metų.