08/29 

Kokie 5 žingsniai būtini prieš pradedant verslą?

Kaip investuoti į verslo pradžią? Kas svarbiausia norint plėtoti pasirinktos verslo idėjos sėkmę? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Lietuvos centrinės kredito unijos projekto „Verslumo skatinimas“ koordinatorius Tomas Valauskas. Norintiems pradėti savo verslą kredito unijų atstovai pataria atkreipti dėmesį į svarbiausius pirmuosius žingsnius!

išmanyti pasirinktą veiklą. Kiekviena veikla turi savo subtilumų, todėl geriausia imtis tos veiklos, kurią išmanote geriausiai.. Svarbu laiku įvertinti, kiek pasirinkta verslo idėja yra aktuali, kokia jos galima plėtra dabartinėje rinkoje bei kokiai tikslinei auditorijai ji būtų aktualiausia, identifikuoti konkurenciją. Šie ir visi kiti aspektai puikiai atsispindės verslo plane.

iš anksto pasiruošti pirminę verslo idėjos strategiją. Svarbu laiku įvertinti, kiek pasirinkta verslo idėja yra aktuali, kokia jos galima plėtra dabartinėje rinkoje bei kokiai tikslinei auditorijai ji būtų aktualiausia, identifikuoti konkurenciją. Šie ir visi kiti aspektai puikiai atsispindės verslo plane.

suformuoti komandą. Kiekvienoje komandoje svarbu turėti kelis žmonių tipus, t.y. atsakingą už idėjos „pardavimą“ kitiems, technologijų, dizaino ekspertą, bei idėjos vystytoją. Gera komanda – tai daugiau nei puiki pradžia.

sukaupti pradinį kapitalą verslo pradžiai. Pradinės, bent minimalios, lėšos yra būtinos. Norint paimti paskolą verslo pradžiai ar plėtrai kredito unijose iš „Verslumo skatinimo fondo“ būtina įnešti 10 proc. pajinį įnašą nuo planuojamos gauti paskolos sumos. Įprastai pajinius įnašus galima panaudoti vieną kartą per metus paskolos įmokoms arba paskolos grąžinimo laikotarpio pabaigoje panaudoti paskolos dengimui.

įvertinti, ar verslas veiks pelningai. Būtina iš anksto numatyti, kaip pasirinkta verslo kryptis galės generuoti pakankamus lėšų srautus paskolai grąžinti. Nepaisant to, kad paskolų iš „Verslumo skatinimo fondo“ palūkanos 95 proc. kompensuojamos, o grąžinimo terminas pratęstas iki 2018 m. pabaigos, būtina įsivertinti, kiek verslas bus atsiperkantis ir įgalus grąžinti pirmines investicijas.

Turinčius daugiau klausimų, kaip investuoti į verslo pradžią ar plėtrą, kviečiame teirautis nemokamu tel. nr. 8 800 11211