MOBILUSIS ELEKTRONINIS PARAŠAS

MOBILUSIS ELEKTRONINIS PARAŠAS

LKU kredito unijų grupė sustiprino internetinių pinigų pervedimų saugumą ir įdiegė naują priemonę – mobilųjį elektroninį parašą. Tai viena saugiausių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, kuri leidžia prisijungti ir vykdyti operacijas internetinėje bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

Mobilus e. parašas:

Kodėl verta naudotis mobiliuoju e. parašu?

 • Jungdamiesi prie internetinės bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, į mobilų įrenginį turėsite įvesti tik jums žinomą sPin kodą.
 • Su savimi nereikės nešiotis slaptažodžių kortelės.
 • Vienu mobiliuoju e. parašu galėsite naudotis skirtingų kredito įstaigų internetinės bankininkystės sistemomis.

Kur įsigyti?

Elektroninis mobilus parašas šiuo metu yra teikiamas didžiųjų Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių „Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“ abonentams, bei Tele2 „Pildyk“ išankstinio papildymo kortelių turėtojams.

Nuvykite į savo ar pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją.

Kur dar galite panaudoti mobilų elektroninį parašą?

Mobilusis e. parašas gali būti naudingas ir už bankininkystės ribų – mobiliuoju e. parašu tvirtinama tapatybė elektroninėse kitų finansines paslaugas teikiančių įmonių, telekomunikacijų bendrovių ir viešųjų valstybės įstaigų:

 • Lietuvos Respublikos savivaldybėse;
 • „Sodroje“;
 • Įvairių paslaugų tiekėjų savitarnos svetainėse (pvz. „Omnitel“; „Teo“; „Lesto“ ir kt.)
 • Centrinėje projektų valdymo agentūroje;
 • Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje;
 • kai kuriose ministerijose bei kitose institucijose.

Kiek ši paslauga kainuoja?

Naudodami mobilų e. parašą jungtis prie internetinės bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Daugiau informacijos apie mobilų e. parašą rasite mobiliųjų operatorių tinklapiuose bei VĮ „Registrų centro“ tinklapyje – www.elektroninis.lt

Kaip reikės naudotis mobiliuoju e. parašu internetinėje bankininkystėje?

 • Norėdami prisijungti prie LKU internetinės bankininkystės su mobiliuoju elektroniniu parašu, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimą mobiliu elektroniniu parašu. Pasirinkę, kad norite prisijungti mobiliu elektroniniu parašu, turite paspausti mygtuką „Toliau“.
 • Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir paspauskite mygtuką „Gerai“.
 •  Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, pasirinkite patvirtinti mokėjimą. Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa. Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite mokėjimo veiksmą.

Kokių veiksmų galiu imtis, jeigu neturiu galimybės įsigyti mob. e. parašo?

 Siekdami supaprastinti operacijų tvirtinimo procesus kredito unijų klientams taip pat paruošėme specialų internetinės bankininkystės sprendimą, kuris leidžia atlikti pinigų pervedimus iš anksto pasirinktiems gavėjams, įtrauktiems į specialų „Patikimų gavėjų“  sąrašą, patvirtinant operacijas (taip pat ir viršijančias 30 Eur) su kredito unijos išduota kodų kortele. Norint sudaryti „Patikimų gavėjų“ sąrašą internetinėje bankininkystėje be mobilaus elektroninio parašo, reikės atvykti į savo kredito unijos aptarnavimo vietą.